ul.Nadbrzeżna 7, Międzyzdroje
780 116 174
biuro@alex-bus.pl

Autokarowe przewozy pracownicze

Przewozy pracownicze Alex-Bus

Coraz większa liczba zakładów pracy zmaga się z poważnym problemem. Jest nim brak pracowników. Dotyczy to przede wszystkim zakładów produkcyjnych, magazynów i centrów logistycznych. Jednym ze sposobów na to, aby zachęcić do aplikowania na wybrane stanowiska pracy i podjęcia zatrudnienia w Państwa firmie, jest zapewnienie pracownikom szeregu korzyści. Jedna z nich to darmowe lub częściowo dofinansowywane przewozy pracownicze. Czym one są i na jakich warunkach mogą być realizowane?

Co to są przewozy pracownicze?

Jest to forma przewozu osób, organizowana przez pracodawcę. Celem takiego przewozu jest zapewnienie swoim pracownikom możliwości sprawnego i wygodnego dotarcia do miejsca pracy z wybranych lokalizacji. Na przewozy pracownicze decydują się zakłady pracy, położone w lokalizacjach do których nie kursuje komunikacja publiczna. Innym powodem, dla którego przewozy pracownicze mogą wydawać się uzasadnionym działaniem, jest niskie wynagrodzenie dla pracowników. Zapewnienie im szansy darmowego lub w części finansowego dotarcia do pracy i odwiezienia do domów lub punktów przesiadkowych, okazuje się dużą zachęta do podjęcia zatrudnienia. Pozwala to w skali miesiąca zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, co jest na pewno odczuwalne dla portfela pracownika. Praca w takiej firmie jest dla niego bardziej atrakcyjna. Ponadto przewozy pracownicze mogą również zachęcić do podjęcia pracy osoby, które nie posiadają prawa jazdy lub samochodu. Często jest to bardzo duży argument dla młodych osób, będących „na dorobku” do tego, aby podjąć swoją pierwszą pracę w wybranym zakładzie.

przewozy pracownicze

Zadzwoń do nas – chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

 

780 116 174

Jak odbywają się przewozy pracownicze?

Pracodawca może zapewnić przewóz pracowniczy we własnym zakresie, korzystając z posiadanych przez siebie środków komunikacji i kierowców. W praktyce jest to jednak kosztowne i wiąże się z koniecznością zakupu autobusów, zatrudnienia kierowców oraz serwisowania i utrzymywania pojazdów. Znacznie korzystniej cenowo prezentuje się współpraca z firmami transportowymi, takimi jak Alex-Bus. Jesteśmy posiadaczem autokaru turystycznego na 56 osób oraz busa turystycznego marki Iveco na 30 pasażerów. Zależnie od Państwa zapotrzebowania, realizujemy przewozy pracownicze jednym z tych dwóch pojazdów lub dwoma jednocześnie.

Przewozy pracownicze w Alex-Bus – to się opłaca!

Dlaczego to właśnie w naszej firmie powinni Państwo realizować przewozy pracownicze?

  • Dysponujemy własnym, nowoczesnym taborem autokarów i busów, gwarantujących komfortowy i bezpieczny przejazd na każdej wytyczonej trasie.
  • Zatrudniamy doświadczonych kierowców z wieloletnim stażem.
  • Jesteśmy elastyczni – przewozy pracownicze wykonujemy wg ustalonego z Państwem harmonogramu, w dni robocze, wolne od pracy i święta, w dowolnych godzinach, zgodnych ze zmianami w Państwa firmie.
  • Wystawiamy faktury VAT za przewozy pracownicze, które mogą Państwo księgować w koszty, zmniejszając tym samym płacony podatek dochodowy i odliczając podatek VAT. Tym samym oznacza to niższy koszt za przewozy pracownicze i większe zyski.

Zamów przewozy pracownicze

Potrzebujesz skorzystać z usługi przewozów pracowniczych? Zrealizujemy dla Ciebie tę usługę w najwyższej jakości. Zadzwoń do nas i zamów autokar!

780 116 174